Kuligi Wisła

O Dolinie Gościejów

Gościejów – potok, prawostronny dopływ Wisły o długości 4,28 km. Cały tok w granicach miasta Wisła.

Spływa ze szczytu Gościejów. Do Wisły uchodzi przed Nową Osadą. W jego dolinie znajdują się zabudowania wiślańskiego przysiółka Gościejów.

  

tel.:  503 115 685

Kuligi Wisła
os. Wróblonki 11 Wisła, Śląskie 43-460
Phone: 503 115 685

Kuligi Doliną Gościejowa

Jesteśmy firmą która oferuje kuligi w wisle, biesiady, imprezy integracyjne oraz rodzinne. Organizujemy kuligi zarówno zimą jak i latem.

Kuligi Doliną Gościejowa - Trasa naszych kuligów

Trasa kuligu biegnie malowniczą "Doliną Gościejewa" pośród pięknych gór, lasów i szumu potoku "Gościejów". Uroda oraz piękno naszych gór pozwolą Państwu na pełny relaks i oderwanie się od codziennych problemów. Po pełnej wrażeń przejażdżce kuligiem zapraszamy do góralskiej kolyby, gdzie przy dźwiękach muzyki, ogniska możemy się ogrzać, zjeść coś dobrego i odpowiednio się zabawić. Zapierające dech w piersiach widoki, pęd koni, biesiada w kolybie przy ognisku zapewnią Państwu niezapomniane wrażenia.

 

Atmosfera ogniska połączona z muzyka góralską i gawędami są gwarancją wyśmienitej zabawy. Kulig to jeden lub kilka zaprzęgów konnych z przyczepionymi saniami w formie orszaku. Jest to rodzaj zabawy, której często towarzyszy muzyka oraz śpiew i zabawa przy ognisku do białego rana. Wieczorem częstokroć kulig jest oświetlany pochodniami. Od XVII wieku do początku wieku XX kuligi były bardzo popularną rozrywką magnaterii oraz szlachty.

"Zimą jeździmy saniami, a latem drabiniokami"

Zapraszamy na kulig